Wiele lat królowania tradycyjnego budownictwa spowodowało, że bywamy trochę nieufni w stosunku do wszelkich nowości w tek kwestii. Ufamy raczej temu, co jest sprawdzone, mimo to płyty warstwowe i obiekty z nich tworzone zaczynają zdobywać coraz więcej zwolenników. Warto jednak przed wydaniem opinii dowiedzieć się czegoś na temat budynków tworzonych tą technologią.
Przede wszystkim na początek należy zaznaczyć, że jest to alternatywa najczęściej doceniana przez inwestorów, którym zależy na stosunkowo szybkim wzniesieniu budynku oraz jak najszybszym rozpoczęciu działalności w nim. W ten sposób powstają między innymi hale produkcyjne, magazyny oraz inne obiekty przeznaczone na przykład na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Tym, co powoduje, że budowa jest tak szybka, jest fakt, że płyta jest gotową do montażu ścianą.
Ponieważ posiada ona różne warstwy, nie ma konieczności osobnego stawiania muru, a następnie nakładania na niego kolejnych warstw, takich jak ocieplenie, płyty regipsowe czy elewacja. Podstawą dla skutecznego i szybkiego montażu jest jednak konstrukcja, do której mocowane są płyty warstwowe. Do inwestora należy decyzja, jaki typ konstrukcji wybrać oraz jakie płyty najlepiej się sprawdzą pod względem profilu działalności, jaką będzie prowadzić w nowym obiekcie.
Warto przemyśleć wybór konstrukcji z drewna, ponieważ jest to możliwość nie tylko wytrzymała, ale i estetyczna. Same płyty dobrze jest natomiast dobrać zwracając uwagę na stopień ognioodporności czy pochłaniania dźwięków jeżeli będą one miały wpływ na działanie wewnątrz budynku, czy też będą miały dochodzić z jego wnętrza.